Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

22°

Временска прогноза

22° 17°17.06 / Пон
23° 17°18.06 / Вто
23° 17°19.06 / Сре
22° 17°20.06 / Чет
24° 18°21.06 / Пет
26° 20°22.06 / Саб
27° 20°23.06 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Четириесет и седум годишен параглајдерист од Битола се здобил со тешки повреди во Крушево од каде полетал со параглајдерот и паднал во близина на селото Острилци, крушевско.

Повреден параглајдерист во Крушево - paraglajder

Тој бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид.

Коментари

Коментари

Реклама