Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

27°

Временска прогноза

27° 14°18.09 / Сре
20° 19.09 / Чет
15° 20.09 / Пет
17° 11°21.09 / Саб
20° 15°22.09 / Нед
23° 14°23.09 / Пон
13° 10°24.09 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Три автомобили со скопски регистерски таблици утринава гореа среде паркинг во Аеродром.

Утрово гореа три автомобили на паркинг во скопски Аеродром - kola vo plamen

Според информациите на полицијата, утринава  во 05.07 часот на паркинг простор на булевар „Јане Сандански“ во Скопје  биле опожарени патничко возило „Шкода Фелиција“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.М. Скопје и патничкото возило „Форд Фиеста“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ј.Р. од Скопје.

 Делумно опожарено е патничкото возило „Форд Фјужн“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на И.П. од Скопје. Пожарот бил локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а увид извршила екипа од Полициската станица Аеродром. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.  

Коментари

Коментари

Реклама