Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

20°

Временска прогноза

20° 26°21.07 / Нед
27° 19°22.07 / Пон
24° 17°23.07 / Вто
24° 17°24.07 / Сре
25° 20°25.07 / Чет
27° 20°26.07 / Пет
28° 21°27.07 / Саб

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Во сообраќајна несреќа која се случила на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод крај автобуската простројка во с.Русјаци, едно лице загина, а едно е повредено.

Едно лице загина во сообраќајка на патот Кичево – Македонски Брод - policija soobrakjajka

Несреќата се случила кога товарното возило марка „Фиат“ изгубило контрола и излетало од коловозот, притоа удирајќи во дрво.

 

Возачот З.Р. (60) на пат кон болница им подлегнал на повредите, додека сопатникот С.А. (28) поради сериозноста на повредите пренесен во клиничкиот центар во Скопје. На телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

Коментари

Коментари

Реклама