Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

15°

Временска прогноза

15° 18°17.08 / Саб
26° 18°18.08 / Нед
27° 19°19.08 / Пон
28° 21°20.08 / Вто
29° 21°21.08 / Сре
29° 22°22.08 / Чет
30° 23°23.08 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Телото на оваа бодибилдерка ќе ве шокира, но почекајте додека не го видите нејзиното лице. Би сакале ли ваква девојка покрај себе?

Тело како хулк, лице како барбика - NTD russia 5

Јулија Винс, од Енгелс, Русија, изгледа крајно убава, со убави очи, деликатна кожа и лице како кревка како порцелан. Но, немојте да бидете измамени од нејзиниот мек изглед одозгора од нејзините раменици, бидејќи има фигура сосема спротивна на формата на телото.

NTD russia 3

Јулија може да „убие“ приближно 200 кг. на мртво дигање. Таа има три светски рекорди во powerlifting. Поради нејзината фигура, таа ја доби титулата "Мускулеста Барби".

Тело како хулк, лице како барбика - NTD russia 1

Оваа 18-годишна девојка има повеќе од 23.000 следбеници на Instagram поради нејзиниот необичен изглед.

Тело како хулк, лице како барбика - 18767643 796471810511218 6892938976383965434 n

Коментари

Коментари

Реклама