Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

25°

Временска прогноза

25° 22°26.06 / Сре
24° 19°27.06 / Чет
25° 14°28.06 / Пет
20° 13°29.06 / Саб
20° 15°30.06 / Нед
23° 18°01.07 / Пон
27° 20°02.07 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Пекара во Украина започнале со производство и продажба на еклери декорирани како универзумот што станаа вистински хит на интернет и помеѓу потрошувачите.

31.8.vselenski ekleri1

Еклерите се украсени со естетинчен прелив кој изгледа како вселената со разни сини и розеви нијанси, а потоа се поставени и ѕвезди.

Еклерите се продаваат во 5 различни фкусови: класична ванила, фстак, карамела, чоколада и малина.

Коментари

Коментари

Реклама