Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

15°

Временска прогноза

15° 18°17.08 / Саб
26° 18°18.08 / Нед
27° 19°19.08 / Пон
28° 21°20.08 / Вто
29° 21°21.08 / Сре
29° 22°22.08 / Чет
30° 23°23.08 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Кралицата Марија Антоанета користела специјална маска за лице, која сеуште е популарна во Франција, а ја користат и многу руски жени.  

Специјална маска за лице - Марија Антоанета - marie antoinette beauty recipe

Ви требаат: две лажици коњак, 1/3 чаша млеко во прав, белка од јајце и сок од лимон. Измешајте ги сите и нанесете на лицето. По дваесет минути отстранете ја маската. Алкохолот ја стимулира циркулацијата на крвта и ги затвора порите, додека белките ги регенерираат клетките.

Коментари

Коментари

Реклама