Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

21°

Временска прогноза

21° 10°20.05 / Пон
17° 21.05 / Вто
18° 13°22.05 / Сре
19° 12°23.05 / Чет
16° 10°24.05 / Пет
18° 11°25.05 / Саб
18° 12°26.05 / Нед

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Шпанскиот моден дизајнер Манел Торес заедно со својот пријател, инжињерот Пол Лукам, го направиле првиот спреј кој создава гардероба, кој се нанесува на голо тело, и штом се исуши можете да го соблечете, да го исперите и да го облечете пак.

Спрејот се состои од специфичен фибер помешан со полимери, така што производот останува еластичен и издржлив. Спрејот може да се користи во домаќинство, индустрија, здравство, декоративни и модни намени, и наскоро ќе може да биде достапен насекаде. 

Коментари

Коментари

Реклама