Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

10°

Временска прогноза

10° 19.02 / Сре
20.02 / Чет
21.02 / Пет
-0°22.02 / Саб
23.02 / Нед
11° 24.02 / Пон
25.02 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Дизајнерката на накит Емили Фицџералд беше принудена да ја затвори својата он-лајн продавница поради неконтролираниот наплив на нарачки на нејзините ракотворби, привезоците во форма на вагина.

Фицџералд е сопственичка на он-лајн продавницата „Moonflower creations“, каде неодамна ги обајви своите најнови вагина-привезоци кои неочекувано почнаа да се продаваат како алва.

 

I want to thank you all for your patience while my shop has been closed 🌸 I have been working hard to release a beautiful new collection of vagEYEna and sacred galaxy yoni pendants 🌸 tomorrow I will have a shop update with a limited amount of each style 🌸 I honestly never expected these to be so widely popular and cannot thank you all enough for the support 🌸 there are numerous online articles circulating the world saying that my etsy store broke? It did not break, my children are home for the summer break so focussing on creating, posting and caring for my children becomes a massive job for one mama. I want to thank some of beautiful ladies who have not only provided me part inspiration but support for these creations 🌸 please tap for tags and find some amazing yoni inspired art 🌸 thank you all so much! #yoni#yonipendants#divinefeminine #yonipendant #yoniverse #spirituality #handmade #galaxypuss#vageyena#allseeingeye#sacredportal#galaxy#vaginaart#vulva#goddess#feminine#claypendant#mystical#magical#lightworker #loveandlight

A photo posted by Emily (@mullum_moonflower) on

Фицџералд рекла и дека нејзината ќерка ја нарекла луда откако го направила првиот привезок, но сепак ја постирала својата ракотворба на социјалните мрежи како охрабрување на сите девојки и жени.

Како (сосема неочекуван) резултат од тоа, веќе после неколку дена морала да ја затвори својата он-лајн продавница затоа што нарачките не престанувал деноноќно.

Но продолжува да ги постира своите креации на инстаграм профилот.

Коментари

Коментари

Реклама