Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

20°

Временска прогноза

20° 26°21.07 / Нед
27° 19°22.07 / Пон
24° 17°23.07 / Вто
24° 17°24.07 / Сре
25° 20°25.07 / Чет
27° 20°26.07 / Пет
28° 21°27.07 / Саб

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Бразилките се отсекогаш познати по алтернативните методи на одржување на убавината.

На пример за целулит користат пилинг со песок,акаи бобинки кокосово масло користат на секаков начин и не престануваат да изненадуваат.

Најнов изум им е буквално спалување на оштетените краеви на косата со пламен таканаречената "валетерапија". Познатата Барбара Фиало од (ангелите на Викторија) истакнува дека нејзината осетлива коса не можела да ги поднесе класичните третмни па одлучила буквално да ја спали.

И навистина резултатот е очигледен косата изгледа поздраво од кога и да е.Иако на почеток можеби ви звучи лудо ,погледнете го видеото па одлучете и вие-дали целта ги оправдува средствата

Коментари

Коментари

Реклама