Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

26°

Временска прогноза

26° 18°26.06 / Сре
24° 19°27.06 / Чет
25° 14°28.06 / Пет
20° 13°29.06 / Саб
20° 15°30.06 / Нед
23° 18°01.07 / Пон
27° 20°02.07 / Вто

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Модната блогерка Александра Спасеска од Прилеп со нејзиниот блог Александрина Везилка е дел од блогерскиот предизвик организиран од My:Time и Skopje Casual за избор на заштитно лице на брендот за часовници „Фосил“ за Македонија.

Прилепчани во трката за заштитно лице на „Фосил“ за Македонија - vezilka-zimski-my-time-7

Таа веќе го помина првиот елиминациски круг, а за вториот круг ги здружува силите со прилепчанецот Божидар Барлакоски и заедно ја раскажуваат приказната за нивната генерација под мотото „Време за надеж“, преку фотоедиторијал што го снимаше фотографката Моника Муличковска.

За да ги поддржите и да им помогнете да влезат во следниот круг, гласајте за блогот Александрина Везилка на следниот линк:

http://skopjecasual.mk/post/133785558845/blogerski-predizvik-vtor

Прилепчани во трката за заштитно лице на „Фосил“ за Македонија - vezilka-zimski-my-time-1

Коментари

Коментари

Реклама