Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

18.01 / Саб
-0°19.01 / Нед
-2°20.01 / Пон
-1°21.01 / Вто
22.01 / Сре
23.01 / Чет
24.01 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Моден блог

Овие вагини се новиот моден тренд

Дизајнерката на накит Емили Фицџералд беше принудена да ја затвори својата он-лајн продавница поради неконтролираниот наплив на нарачки на нејзините ракотворби, привезоците во форма на вагина.

Повеќе...

Со пламен до поубава коса - така прават Бразилките

Бразилките се отсекогаш познати по алтернативните методи на одржување на убавината.

Повеќе...

Убавината на жената овековечена во разгледници од 1900-1910 година

Глобализацијата не само што го смени начинот на деловното живеење, туку изврши силно влијание и на она што го сметаме за убаво.

Повеќе...

Купете време за себе си со часовниците на Оптил

Кога би можеле да го поделиме животот само на два дела, би го поделиле на време кое сакаме да го прескокнеме (ама не можеме), и време кое сакаме да го запреме.

Повеќе...

Галерија: Тим прилепчани направија моден едиторијал за бутикот „Дивано“

Кога нешто функционира, сепак менувај го. Ама не го заменувај. Кренете го ниво погоре, подобрете го, преминете ги границите. Кога станува збор за мода, наоѓањето луѓе со кои ќе ја споделите страста кон беспрекорниот

Повеќе...

Поддржете ја прилепчанката Везилка во полуфиналето за заштитно лице на „Фосил“

Модната блогерка Александрина Везилка од Прилеп стигна до полуфиналниот круг од изборот на заштитно лице за брендот „Фосил“.

Повеќе...

Прилепчанката Александра Везилка во третиот круг за заштитно лице на „Фосил“

По успешното поминување на двата елиминациони круга, прилепската модна блогерка Александра Везилка влезе во третиот круг од трката за заштитно лице на „Фосил“ за Македонија.

Повеќе...

Прилепчани во трката за заштитно лице на „Фосил“ за Македонија

Модната блогерка Александра Спасеска од Прилеп со нејзиниот блог

Повеќе...

Александрина Везилка: Париски шик

Александра од блогот Александрина Везилка летово го посети Градот на светлината и препорачува да се прошетате по париските улици облечени во вашето омилено дизајнерско парче.

Повеќе...

Александрина Везилка: Елеганција во деловниот изглед

Често се случува да го продолжиме работниот ден на кафе со пријателките или на средба со клиенти. За вакви денови ви треба комбинација во која ќе се чувствувате и професионално и модерно.

Повеќе...

Направете сами летен корсет од градник

Знаете дека сум голем љубител на „оживување“ на стари парчиња облека.

Повеќе...

Реклама