Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

34°

Временска прогноза

34° 16°02.07 / Нед
16° 15°03.07 / Пон
20° 16°04.07 / Вто
28° 15°05.07 / Сре
29° 16°06.07 / Чет
31° 17°07.07 / Пет
32° 19°08.07 / Саб

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Клипчина

Избери живот - еден од најдобрите филмски говори EVER!

Филмскиот евергрин Trainspoting, со бум го доживеа своето продолжение, а во него е еден од најдобрите филмски говори на сите времиња.

Повеќе...

Видео: Хартија сече дрво и пластика со голема леснотија!

Видете како хартијата сече дрво и пластика со голема леснотија!

Повеќе...

Ново видео: Неуспешно иселени со нови стихови за стара болка

Нови стихови за стара болка. Се надеваме дека народниот поет, кој и да е тој, еден убав сончев ден во иднина ќе се појави на виделина. Вор рецитал на социјална поезија од татко уметник и мајка современа историја се

Повеќе...

Социјална поезија од типот актуелна

Нема подобро време за народниот поет да се разбуди, од „интересното време“? Рециталот на социјална поезија, па уште и до типот актуелна (и добра) кој осамнал деновиве на Јутјуб канал со име „Неуспешно иселени“, во

Повеќе...

Мувлија бенд го опеа живот во студентските домови

Општо позната е мизеријата која владее во студетнските домови кај нас. Кога веќе истата не се решава, некој се одлучил да ја преточи во хит.

Повеќе...

Едно поинакво ЧКРАП на селфи стаповите

Еден иновативен младич, дојде до идеја за еден поинаков ЧКРАП на селфи стаповите. Погледнете со каква радост ја примија њујоркчани оваа нова идеја, која ги има сите предиспозиции да стане нов селфи тренд!

Повеќе...

Бодибилдерски флекс фанк

Една сосема поинаква фанк музика, од мускули и многу позитивна енергија. Нема што друго да се додаде, освен - ФАНТАСТИЧНО!

Повеќе...

Видео кое целосно го опишува лудилото на општествата

Оди на училиште, заврши факултет, најди работа, вклои се во системот. Видеово во само неколку минути го опишува целото лудило и матрицата на општествата, која ги полудува луѓето, затоа што природните инстинкти ги

Повеќе...

Мистерии поврзани со 4 часот наутро

Поетот Ривс во 8 миниутно зборовно оригами обајснува за серија на конциденции кои се случуваат низ историјата во 4 часот наутро. Навистина интригантно!

Повеќе...

Натпревар за најдобар гробар... стварно?!

Можеби сте слушнале за бизарни натпревари кои се одржуваат ширум светот, но за ваков сигурно не. Натпревар на гробари.

Повеќе...

Кој е ѕверот во случајов?!

Бразилски рибари, на кои најверојатно не им оди уловот од рака и се досадуваат во кајчето, забележуваат скриена анаконда, и тука започнува приказната со поука.

Повеќе...

Реклама