Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

09.02 / Чет
10.02 / Пет
11.02 / Саб
-3°12.02 / Нед
-5°13.02 / Пон
-6°14.02 / Вто
-5°15.02 / Сре

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

Светот на дланка

Избери живот - еден од најдобрите филмски говори EVER!

Филмскиот евергрин Trainspoting, со бум го доживеа своето продолжение, а во него е еден од најдобрите филмски говори на сите времиња.

Повеќе...

Видео: Хартија сече дрво и пластика со голема леснотија!

Видете како хартијата сече дрво и пластика со голема леснотија!

Повеќе...

ФОТО: Во тек е натпреварот Travel Photographer of the Year на National Geographic

Во тек е натпреварот Travel Photographer of the Year на National Geographic, а крајниот рок за испраќање фотографии е 30 јуни. Победникот ќе добие 10-дневно патување за двајца на Галапагос.

Повеќе...

Ново видео: Неуспешно иселени со нови стихови за стара болка

Нови стихови за стара болка. Се надеваме дека народниот поет, кој и да е тој, еден убав сончев ден во иднина ќе се појави на виделина. Вор рецитал на социјална поезија од татко уметник и мајка современа историја се

Повеќе...

Социјална поезија од типот актуелна

Нема подобро време за народниот поет да се разбуди, од „интересното време“? Рециталот на социјална поезија, па уште и до типот актуелна (и добра) кој осамнал деновиве на Јутјуб канал со име „Неуспешно иселени“, во

Повеќе...

Кинез се ожени со робот што сам го направил

Сега тој планира да ја усоврши својата сопруга, „таа“ да може да ги извршува основните работи во домаќинството.

Повеќе...

Мувлија бенд го опеа живот во студентските домови

Општо позната е мизеријата која владее во студетнските домови кај нас. Кога веќе истата не се решава, некој се одлучил да ја преточи во хит.

Повеќе...

Нов тренд во исхраната - флекситаријанизам

Се работи за диета која претежно се заснова на вес на билки, со повремена конзумација на мали количини месо.

Повеќе...

Овие вагини се новиот моден тренд

Дизајнерката на накит Емили Фицџералд беше принудена да ја затвори својата он-лајн продавница поради неконтролираниот наплив на нарачки на нејзините ракотворби, привезоците во форма на вагина.

Повеќе...

Паметните очила на ODG со AR/VR технологија претендираат да ги заменат таблетите и мобилните телефони

За да развие мобилна, забавна и компјутерска апликација со можност за AR за паметните очила R-8 И R-9, ODG се здружи со 21st Century Fox кои се јавуваат како инвеститор, компанијата OTOY, и PTC кои ја обезбедуваат VUFORIA AR платформата.

Повеќе...

9 месеци бременост во само 4 минутно 3D видео

Ова видео во само 4 минути покажува како се случува оплодувањето, развојот и раѓањето на бебето. Видео клипот нуди 3D визуелизација од развојот на ембрионот во мајчината утроба, и ќе ги заинтересира подеднакво како

Повеќе...

Реклама