Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

15°

Временска прогноза

15° 18°17.08 / Саб
26° 18°18.08 / Нед
27° 19°19.08 / Пон
28° 21°20.08 / Вто
29° 21°21.08 / Сре
29° 22°22.08 / Чет
30° 23°23.08 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Содржина

Содржина

"Брат" и "Брат 2" се филмови кои се хит во нивната матична земја Русија од своето појавување до денес.

Воениот ветеран Даниил кој се преобратува во гангстер (Сергеј Бодров Јуниор) Се среќава со неколкумина од неговите поранешни другари од армијата во телевизиско ток шоу поврзано со конфликтот во Чеченија.Еден од другарите на Даниил, му кажува дека брат му кој е хокеј играч во USA, има проблем со големи долгови, и го замолува за помош.


Даниил му ветуа дека ќе направи се што може за да му помогне, но во моментот кога ќе сврати во неговиот стан го наоѓа убиен, во сомнителни околности.

Убеден дека нешто корумпирано е во игра, Даниил и неговиот брат Виктор ( Виктор Сукоруков) заминуваат во Чикаго да го најдат братот на нивниот пријател, со наедж дека ќе ја откријат вистината. Во нивната потрага по вистината прават хаос од целата ситуација.

Коментари

Коментари

Реклама