Едукативно-забавен портал на Град Прилеп

10bez10.com

Временска прогноза

07.12 / Саб
08.12 / Нед
09.12 / Пон
10.12 / Вто
11.12 / Сре
12.12 / Чет
13.12 / Пет

Банкометар

Банкометар

10bez10.com

Клипчина

Содржина

Содржина

Откако почнав да ги пишувам модните совети за рубриката во 10bez10.com почнав да барам начини за поредовно да ги ажурирам содржините, покрај моите комбинации на блогот.

Како да комбинирате тексас фустан? - Како да комбинирате тексас фустан?

Бидејќи за сега поставување на една комбинација дневно е вистински предизвик, решив малку да си поиграм со Pоlyvore и да составувам комбинации што наедно ќе им бидат подостапни и на девојки што немаат иста градба и величина како мене. Ќе почнеме со тенок, мек тексас фустан кој го споив во три различни стилови. Овој фустан е едно од основните парчиња во гардеробата и поради тоа остава многу прстор за креативно стилизирање.

Бели платнени патики и бел ранец во кој ќе ги сместите сите неопходни работи ако сте излезени цел ден на факултет, а оваа комбинација може да ја носите и на работа ако дрес кодот е casual. Тробојните белегзии и панделката за коса ја развеселуваат комбинацијата. Ако не носите диоптерски очила, едноставно заменети ги очила за сонце во форма на мачешки очи во стилот на 50-тите. 
Прочитајте за останатите две комбинации тука:

Коментари

Коментари

Реклама