Горна лента

10bez10.com

30.01 / Пет
10°31.01 / Саб
01.02 / Нед
02.02 / Пон
-8°03.02 / Вто
-3° -5°04.02 / Сре
-2° -5°05.02 / Чет

10bez10.com

Рекламен простор

Содржина

Содржина

Вести

Прилепскиот центар за јавно здравје превзеде превентивни мерки во случајот со западно-нилска треска

Центарот за јавно здравје од Прилеп во текот на вчерашниот и денешниот ден изврши дезинсекција на просториите каде живее тригодишното дете во Прилеп, кое беше хоспитализирано на Детската клиника во Скопје, заболено

Повеќе...

Директорката на работничкиот универзитет од прилеп под истрага

СВР Битола до ОЈО Прилеп поднесе кривична пријава против С.Т.(54) од Прилеп, директор на работнички универзитет Прилеп, заради сомневање дека сторила кривично дело “злоупотреба на службената положба и

Повеќе...

Прилеп го очекува година на инвестиции во спортот и спортските објекти

Еден од повеќето приоритети на Општина Прилеп во соработка со Владата на Р.Македонија, Министерството за образование и наука, Агенцијата за млади и спорт и другу донатори е инвестирање во подобрување на условите за

Повеќе...

Прилепчани добија кривични пријави поради поседување марихуана

Прилепската полиција поднесе кривични пријави за две лица заради постоење основано сомневање дека сторители кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции

Повеќе...

Изложба на 11 автори во ЦК „Марко Цепенков“ - Прилеп

Во галеријата од прилепскиот Центар за култура „Марко Цепенков,“ в петок во 19 часот ќе биде отворена изложбата на дела од меѓународната графичка ликовна колонија од Македонски Брод.

Повеќе...

Дете од Прилеп хоспитализирано со Западно-нилска треска

На Клиниката за детски болести е хоспитализирано дете од Прилеп, за кое и симптомите и првичните анализи покажале дека има западно-нилска треска.

Повеќе...

УЈП со многу катанци за Прилеп и Битола

Вчера над 50 објекти на подрачјето на Прилеп и Битола, беа на мета на дванаесет тима на

Повеќе...

Во Општина Прилеп: Прв состанок за справување со најавеното невреме

Во собраниската сала на Општина Прилеп, се одржа прв состанок на Координативното тело за справување со најавеното невреме, кое се очекува од петок да го зафати прилепскиот регион.

Повеќе...

Нова просторија за Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост „Порака“

Денес во Прилеп се отвори новата просторија за Центарот за поддршка на лица со интелектуална попреченост „Порака“.

Повеќе...

Бизнисмени од Истамбул во бизнис посета на Прилеп

Во организација на министерот за странски инвестиции, Џери Наумов и локалната самоуправа, турска делегација од Истанбул беше во посета на Регионалната комора со седиште во Прилеп.

Повеќе...

Уште една акција на УЈП во Прилеп и прилепско

На подрачјето на Полициска станица Прилеп, извршена е контрола во ноќен клуб „Даниелс“, ноќен клуб „Престиж“ и ноќен клуб „ВИП“ во Прилеп, „Кај Муфит“ и „Суки“ во село Лажани, како и кај „Цаневци“ и „Еџевит“ во

Повеќе...

Коментари